Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Goofy601 z miasta Zabrze.Rowerowanie w liczbach:


Na BikeStats jestem od maja 2009. Od tego czasu...

- dystans: 34312.14 km

- w terenie: 2208.10 km

- średnia prędkość: 17.84 km/h

- prędkość maksymalna: 60 km/h

- najdalej: 331 km
więcej

- najwyżej: 1709 m.n.p.m.
Wielki Krywań Fatrzański (SK) więcej

Więcej o mnie.

Przebiegi roczne:

2018 - wciąż do przodu ;)
button stats bikestats.pl
2017
button stats bikestats.pl
2016
button stats bikestats.pl
2015
button stats bikestats.pl
2014
button stats bikestats.pl
2013
button stats bikestats.pl
2012
button stats bikestats.pl
2011
button stats bikestats.pl
2010
button stats bikestats.pl
2009
button stats  bikestats.pl

Dnia 23.06.2015 stuknęło
50 000 odwiedzin :)

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Goofy601.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Listopad, 2010

Dystans całkowity:293.70 km (w terenie 49.70 km; 16.92%)
Czas w ruchu:18:20
Średnia prędkość:16.02 km/h
Maksymalna prędkość:47.00 km/h
Suma podjazdów:2086 m
Liczba aktywności:9
Średnio na aktywność:32.63 km i 2h 02m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
27.00 km 7.30 km teren
01:55 h 14.09 km/h:
Maks. pr.:36.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy: m

Kopalnia Mikulczyce

Wtorek, 23 listopada 2010 · dodano: 02.12.2010 | Komentarze 2

Drodzy Rowerzyści piszcie swoje wpisy jak najszybciej po wycieczkach! ( Ja tego nie zrobiłem i teraz siedzę i myślę jak to właściwe było :P ) Za oknem konkretna zima, mroźno, śnieżnie, a ja silę silę się na opis późnojesiennego kręcenia.

Wybrałem się na szybki przejazd w okolice kopalni Mikulczyce. Było zimno i wietrznie, więc postanowiłem pozwiedzać gdzieś możliwie blisko domu. A że tam jeszcze mnie nie było...

Na początek wjechałem na hałdę przy kopalni. Wjazd łatwy, a panorama okolicy super. Jest to chyba jeden z najwyższych punktów w mieście. Przy sporym zachmurzeniu dało się zobaczyć EC Miechowice, koksownie w Biskupicach,, szyb Maciej, EC Zabrze na Zaborzu a nawet gliwicką radiostację :) No i oczywiście zabytkową zabudowę kopalni Mikulczyce.

Widok z hałdy. © Goofy601


Zabudowania kopalni Mikulczyce © Goofy601


Ponieważ na górze wiało niemiłosiernie ruszyłem oglądać kopalnię z innych stron. Imponująca zabudowa z początku ubiegłego wieku jest niestety w dość opłakanym stanie. Część budynków stanowi siedziby firm różnych branż. Tu sytuacja wygląda nieco lepiej. Natomiast obiekty niezagospodarowane popadają niestety w ruinę.

Kopalnia Mikulczyce © Goofy601


Platan przed wejściem. © Goofy601


Dziś na obiektach przemysłowych nie sposób dopatrzyć się zdobień, gzymsów, napisów. Ma być prosto i funkcjonalnie – nowocześnie. Kiedyś przywiązywano większą wagę do wyglądu elewacji. Budynek musiał być ładny.

Na kopalnianych ścianach zachowało się jeszcze trochę nie zniszczonej dekoracji. Np. napis informujący o roku budowy. Wprawdzie przerobiony na A.D. 1908 ale gdy przyjrzeć się uważnie, ślady po oryginalnych literach układają się w niemieckie słowo ERBAUT (wybudowano) :)

No niech będzie że A.D. 1908 ;) © Goofy601


Na kolejnym budynku znów data.

Detal :) © Goofy601


Po kopalnianych rozważaniach ruszyłem jeszcze trochę się pokręcić, ale zimny wiatr szybko zagonił mnie do domu ;)

Rokitnica-Mikulczyce-os. Młodego Górnika-Rokitnica
Kategoria Odkrywczo, 25 - 50km


Dane wyjazdu:
32.40 km 13.60 km teren
02:09 h 15.07 km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:6.0
Podjazdy:168 m

Cisza wyborcza ;)

Niedziela, 21 listopada 2010 · dodano: 21.11.2010 | Komentarze 2

Od dziś miejmy nadzieję koniec kampanii :P

Praktycznie cały tydzień nie udało się pojeździć. Nie ma w tym nic dziwnego o tej porze roku, niemniej nadarzających się okazji nie należy przegapiać. Rano rzut oka na ICMkę, do 19 nie będzie deszczu. Pora rozprostować kości :)

Mimo zimnej i dość wilgotnej aury ruszam w kierunku Mikulczyc. Dziś bez jakiegoś specjalnego celu. Chcę po prostu pojeździć. Najlepiej gdzieś, gdzie z każdego drzewa, słupa czy latarni nie będą się do mnie uśmiechać postaci z plakatów wyborczych ;)

Widok z ul. Kopalnianej © Goofy601


Ulicą Kopalnianą docieram na os Młodego Górnika. Tu tradycyjne kółko i przy stawie wjeżdżam w teren. Postanawiam powłóczyć się trochę po hałdzie. Najpierw wspinaczka pod górkę ( tym razem udana ;) ) a potem już kółka mniejsze i większe po równym jak stół „płaskowyżu” przyprószonym na pomarańczowo modrzewiowymi igłami. Jest szaro, ale z każdym przejechanym kilometrem cieplej :)

Ostatni bastion zieleni na hałdzie :P © Goofy601


Nawet najfajniejsza hałda kiedyś się kończy. Zjeżdżam więc na dół i przez tereny elektrociepłowni docieram do Miechowic. Tu kawałek ulicami i znów odbijam w teren. W lesie szansa na spotkanie oko w oko z kandydatem do rady miejskiej jest zdecydowanie mniejsza :P

Ścieżki są lekko błotniste, ale przejezdne. Gwarantuje to przyjemne mlaskanie opon w czasie jazdy, bez większego ryzyka zabrudzenia ;) Ruszam więc niedawno powstałym czerwonym szlakiem rowerowym. Trzeba przyznać, że sieć dróg przejezdnych i oznakowanych dla rowerów w miechowickich lasach rozwija się bardzo prężnie. Ta którą jadę jeszcze niedawno była tylko oznakowaną ścieżką. Teraz ma porządną, utwardzoną nawierzchnię z dobrym drenażem. Zapewne nawet na cienkich oponach nie było by problemu z jazdą tędy.

Podczas takich mniej więcej rozmyślań trafiam na tabliczkę, której wcześniej tu nie było...

Coś nowego :) © Goofy601


Znaczy się będzie kolejna trasa :) Częściowo już oznakowana. Jadę więc sprawdzić jej przebieg. Póki co jest trochę błotniście i trwa zwózka drewna. Niemniej szlak ten ma potencjał. Jest parę zjazdów i parę ostrzejszych górek. Krajobraz wokół też niemonotonny. Ciekaw jestem bardzo efektu końcowego, bo po „stanie surowym” jeździło się świetnie :)

Budka dla nielotów ;) © Goofy601


Słońce zaczęło nieśmiało przebijać się przez chmury. Nie żeby zaraz miało zachodzić, ale lepsze to niż nic ;) Kręcę się jeszcze trochę po lesie, zaliczając mniejsze i większe dróżki, sprawdzając dokąd prowadzą ;)

Powrót i wytrzepywanie błota z kół (na plecy :P) nową szybką asfaltówką Miechowice-Stolarzowice.

I ukazało się słońce. © Goofy601
Rokitnica-Mikulczyce-os. Młodego Górnika-hałda-Miechowice-las-Miechowice-Stolarzowice-Helenka-Rokitnica
Kategoria 25 - 50km, Odkrywczo


Dane wyjazdu:
3.00 km 0.00 km teren
00:16 h 11.25 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:8.0
Podjazdy: m

Z pamiętnika złomiarza 3 :P

Czwartek, 18 listopada 2010 · dodano: 18.11.2010 | Komentarze 0

Niby prosta rzecz - wywieźć parę kilo złomu z piwnicy do skupu. A pogoda jakby się uwzięła. Co się zebrałem do wyjścia to zaczynało mocniej lać ;) I tak chyba ze trzy razy. W końcu się udało.

Wożenie różnych rzeczy to domena zimówki. Była okazja przetestować ją po ostatnim remoncie. Z 18kg żelastwa na pace trochę rzucało na boki, ale z powrotem jakby dostała skrzydeł :) Pierwszy test wypadł pomyślnie. Tylko, że zlało nas konkretnie :P
Kategoria 0 - 25km


Dane wyjazdu:
20.10 km 0.00 km teren
00:59 h 20.44 km/h:
Maks. pr.:42.00 km/h
Temperatura:14.0
Podjazdy: m

Królu Zusie... :P

Poniedziałek, 15 listopada 2010 · dodano: 15.11.2010 | Komentarze 3

Rozpieszcza nas coś ten listopad. Kolejny dzień zdumiewającej pogody. Bazie i stokrotki za oknem już nawet przestały mnie dziwić ;) Oczywistym środkiem transportu na dziś był rower.
Wybrałem się więc do ZUSu pozałatwiać parę spraw.

W Zabrzu znalazłem się dość szybko. Przykułem rower do potężnego stojaka rowerowego przed wejściem, przekroczyłem próg i... od razu wiedziałem że jestem w ZUSie :P Rozmach z jakim zaprojektowano to miejsce wtłacza w podłogę. Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku ( niechybnie zamierzonego przez projektanta) pojawił się problem. W którym kierunku się udać? Gdzieś w plątaninie schodów, korytarzyków, wiszących kładek, szkła, metalu i kamienia, znajdowało się to właściwe stanowisko, w którym należało złożyć dokumenty. Tak zaczęła się moja wędrówka po ZUSie ;) Droga do celu nie była łatwa, gdyż dowiedzenie się czegokolwiek graniczyło z niemożliwością. Najczęstszą odpowiedzią było coś w stylu „W prawdzie nie wiem co to jest i po co pan tu przyszedł, ale z tym dokumentem nic pan tu nie załatwi...” :P

Zapewne błąkałbym się tam nadal, gdyby nie pomoc koleżanki obeznanej w zusowych obyczajach. Okazało się, że tych papierów w ogóle nie muszę składać. Tyle, że nikt nie potrafił mi tego po polsku powiedzieć. Uwielbiam urzędy :P

Przy wyjściu przypomniał mi się skecz o Królu Zusie :PW drodze powrotnej jeszcze na chwilę do rowerowego, a potem już prosto na obiad :)


Rokitnica-Mikulczyce-Zabrze Centrum-Mikulczyce-Rokitnica
Kategoria 0 - 25km


Dane wyjazdu:
41.80 km 0.00 km teren
02:25 h 17.30 km/h:
Maks. pr.:43.00 km/h
Temperatura:16.0
Podjazdy:271 m

Listopadowo, słonecznie, rodzinnie, odkrywczo ;)

Niedziela, 14 listopada 2010 · dodano: 17.11.2010 | Komentarze 6

Zapowiadana wyśmienita pogoda okazała się faktem. Zamierzałem wybrać się na wycieczkę z Pomarańczową Ekipą na Red Rock, ale jechali rano, a ja mogłem wyruszyć dopiero po południu.

Z wielu pomysłów na trasę wybór padł na fortyfikacje w Dobieszowicach. Jesień sprzyja zwiedzaniu bunkrów, bo nie ma już liści, a chaszczory obumierają i wszystko dokładnie widać :) Na taki wyjazd udało mi się nawet wyciągnąć Tatę. We dwóch zawsze raźniej.

Po zmodyfikowaniu trasy na przejezdną dla szosowego Favorita ruszyliśmy przez Stolarzowice do Radzionkowa. Następnie wzdłuż torów i na Piekary. Nie spodziewałem się, że teren będzie tu aż tak górzysty. No ale przecież stawianie bunkrów na płaskim było by bezcelowe ;) Szturmowanie pagórków rekompensowały długie zjazdy przyzwoitej jakości asfaltami.

Pagórki w drodze do Dobieszowic. © Goofy601


Jeszcze kawałek przez las i przekroczyliśmy most na rzece Brynicy za którym znajdował się pierwszy nasz cel – schron bojowy nr 52. Mieści się w nim Izba Muzealna Obszaru Warownego Śląsk.

Pod bunkrem w Dobieszowicach © Goofy601


Niestety zwiedzanie kończy się we wrześniu, więc pozostało nam tylko dokładne obejrzenie schronu z wierzchu. Trzeba będzie przyjechać tu jeszcze w sezonie zobaczyć co kryje w środku:)

Schron bojowy 52. © Goofy601


Przyszła pora na konsumpcję kanapek na zaporze przeciwczołgowej, zbadanie wnętrza pobliskiego kochbunkra, i ruszyliśmy w dalszą drogę.

Kolejnym punktem programu był położony niedaleko XVII wieczny dwór obronny w Dobieszowicach.

Dwór obronny w Dobieszowicach. © Goofy601

Obiekt znajduje się na płaskowyżu, więc znów trzeba było zaliczyć wspinaczkę pod górkę.

tablica © Goofy601


Obecnie znajdują się tu Urząd Stanu Cywilnego oraz Gminny Ośrodek Kultury. Bardzo zainteresowały mnie schody. Pierwszy raz takie widziałem :)

Ciekawe schody :) © Goofy601


Niedaleko Dworu budowana jest autostrada A1 ( a gdzie jej nie budują? :P ). Wcina się ona głęboko w pagórek, z którego roztacza się niesamowity widok na całą okolicę. Nie wiem czy to zasługa pogody i specyficznego listopadowego światła, ale podziwianie panoramy zajęło mnie na dłuższą chwilę. Potem szybki zjazd gładkim jak stół autostradowym objazdem i gonienie Taty ;)

Malowniczy objazd przy budowanej autostradzie. © Goofy601


Z tego wiaduktu będzie na prawdę ładny widok :) © Goofy601


Skierowaliśmy się do Wymysłowa poszukać bunkrów w okolicy zapory. Włóczenie się po krzakach przy cienkich oponach Favoritki nie miało sensu, natomiast przy drodze trafiliśmy na wyremontowany, trochę kanciasty schron. Remont zakończył się niedawno a obiekt będzie dostępny do zwiedzania prawdopodobnie w przyszłym sezonie. Jak tylko wróci do niego wyposażenie ;).

Wyremontowany niedawno tzw. "kwadraciok" w Wymysłowie © Goofy601


Póki co oglądamy go przez wszystkie dostępne otwory :P ( nie pozasłaniane jak w pięćdziesiątce dwójce )

Wnętrze schronu przy zaporze. © Goofy601


Kawałek dalej zapora. I znów chłonięcie widoków :)

Zapora na zbiorniku Kozłowa Góra. © Goofy601


Zapora :) © Goofy601


Brynica © Goofy601


Jest pięknie. Nic dziwnego, że sporo ludzi przyszło tu dziś na spacer. Rowerzystów mijanych po drodze dawno już przestałem liczyć ;) Taki to listopadowy dzień :P
Słońce schodziło już bardzo nisko, więc na objazd parku w Świerklańcu nie było już czasu. Podobną, ale nie tą samą trasą wróciliśmy do domu. Powrót zgrał się akurat z zachodem słońca, więc można powiedzieć, że wykorzystaliśmy ten dzień do ostatniego promyka ;)

Prawiezachódsłońca a Stolarzowicach ;) © Goofy601


Przy okazji wyszło, że przydało by się zamontować przednią przerzutkę w Favoritce bo Tata wszystkie górki po drodze brał na największej zębatce ;) Mnie by się też nie chciało łańcucha przekładać :P

Rokitnica-Helenka-Stolarzowice-Stroszek-Radzionków-Kozłowa Góra-Dobieszowice-Wymysłów-Kozłowa Góra-Radzionków-Stroszek-Stolarzowice-Helenka-Rokitnica

Dane wyjazdu:
52.70 km 2.40 km teren
03:12 h 16.47 km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:10.0
Podjazdy:462 m

4 Zabrzańska Masa Krytyczna

Piątek, 12 listopada 2010 · dodano: 13.11.2010 | Komentarze 7

Poranek rozpocząłem od utytłania roweru w błocie podczas wypadu do sklepu ;) Tak to już jest gdy się nie weźmie pod uwagę całonocnych opadów i jak gdyby nigdy nic próbuje się jechać przez las. Las był ok, ale rozjeżdżone pole za lasem już nie ;)
Po ostukaniu nadmiaru błota pod Castoramą powrót asekuracyjnie asfaltem. Przynajmniej kupiłem co chciałem ;)

W domu czyszczenie roweru i nerwowe spoglądanie za okno – będzie padać czy nie? Wszak na wieczór zapowiada się Zabrzańska Masa Krytyczna, więc pogoda musi być.

I była :) Na specjalne zamówienie przywieziona z Gliwic. Zapewne spora w tym zasługa promiennego uśmiechu Ojca Dyrektora ;)

Przed startem 4 Zabrzańskiej Masy Krytycznej © Goofy601


Choć chmury się rozeszły, to co zdążyło spaść wcześniej nie bardzo zamierzało wysychać. Dlatego niektórzy na miejsce startu dotarli w naturalnych barwach ochronnych ;)

Trochę się zachlapało ;) © Goofy601


Dzisiejsza masa po raz pierwszy odbywała się legalnie – Panowie Policjanci poprowadzili kolumnę zamykając skrzyżowania. Przejazd przebiegł bardzo profesjonalnie.

Przejazd Zabrzańskimi ulicami. © Goofy601


Wracamy do centrum :) © Goofy601


Po masie, jak każe stara rowerowa tradycja, odbyło się ogniskowe „afterparty”. Niestety nie było mi dane w nim uczestniczyć, bo zgubiłem ekipę gdzieś w mieście :P

Mikulczycka ścieżka rowerowa :) © Goofy601


Więcej zdjęć z przejazdu:
TUTAJ

P.S. Przy okazji przetestowałem nowe okulary ( a jakże – z Lidla :P ) Spisują się rewelacyjnie, doskonale chroniąc przed wiatrem, a o to właśnie mi chodziło :) Tylko żółte szkła nie nadają się za bardzo do jazdy w nocy :P

Rokitnica-Wieszowa-Górniki-Stolarzowice-Repty-Tarnowskie Góry-Repty-Stolarzowice-Helenka-Rokitnica-Mikulczyce-Zabrze Centrum-MASA-Mikulczyce-Rokitnica

Dane wyjazdu:
26.90 km 13.00 km teren
01:48 h 14.94 km/h:
Maks. pr.:47.00 km/h
Temperatura:13.0
Podjazdy:288 m

Za późno...

Wtorek, 9 listopada 2010 · dodano: 09.11.2010 | Komentarze 1

Za późno zabrałem się za zmianę łańcucha. Miałem zamiar wymienić zanim zębatka się wyrobi. Wczoraj cały wieczór upłynął mi na czyszczeniu i polerowaniu napędu. Bo przecież nowy łańcuch nie może się toczyć po brudnym ;) Po zmontowaniu wszystko chodziło cacy dopóki dziś nie spróbowałem jak to jeździ. Otóż nie jeździ... Na wszystkich używanych przełożeniach przeskakuje. Czyli jednak za późno...

Szybki powrót, celem założenia starego łańcucha. Trochę zabawy skuwaczem i w końcu jest, pasuje :) Wyjeżdżam z domu, patrzę na zegarek... na dłuższą trasę jaką planowałem jest już niestety za późno... Cóż, trzeba nacieszyć się tymi kilkoma godzinami które zostały do zmroku ;) Jest słonecznie, ale wieje. Dobrze by było znaleźć schronienie w lesie. Zatem kierunek las Miechowicki :)

Miłe zaskoczenie – stary łańcuch po kąpieli w ropie i dokładnym czyszczeniu odzyskał nieco swojego dawnego wigoru. Pracuje cicho i bez zbędnych zacięć. To chyba dobry znak skoro w przyszłym sezonie przyjdzie mi dobijać kasetę ;) Kolejna niespodzianka – pomimo dwóch dni deszczu w lesie nie ma błota. Tylko liście wszystkie spadły przykrywając mniej uczęszczane ścieżki, na które dziś miałem chrapkę. Nie przejmuję się jednak tym zbytnio. Najpierw czerwonym rowerowym, potem ścieżką przyrodniczą koło trzech stawów docieram do leśniczówki. Gdzie by tu dalej pojechać? Kiedyś słyszałem o różanej ławie znalezionej niedawno w tutejszych lasach. Może by tak spróbować ją odszukać? :)

Z tego co zapamiętałem ława miała znajdować się gdzieś przy „Różanej drodze”. Droga ta odchodzi od czerwonego rowerowego szlaku w okolicach domu opieki społecznej a kończy przy trzech stawach. Dziś ledwo ją widać spod liściowej kołderki. Jedzie się miękko, ale zdradliwie – kto wie jakie przeszkody czają się pod spodem. Zaczynam poszukiwania :)

Las Miechowicki - ścieżka wąska, ale nawet ją widać ;) © Goofy601


Kawałek w dół od ścieżki... © Goofy601


Czas jakiś kluczę między drzewami, zapuszczam się w różne wąskie ścieżki i nic. W końcu jest! Przy samej drodze, osadzona w niedużej skarpie :) Kamienna ława ze zdobnym napisem „Rosen:Bank” i datą 1888. Zapewne pamięta jeszcze czasy gdy las ten był olbrzymim parkiem. :) Podobno odkopano ją przypadkiem w 2003 roku podczas prac leśnych. Jak udało mi się doczytać w pobliżu znajduje się również ciekawie obudowane źródełko – „różane”, którego niestety nie udało mi się znaleźć.

"Różana Ława" w lesie Miechowickim © Goofy601


Ozdobny napis na "Różanej Ławie" © Goofy601


Po nacieszeniu się znaleziskiem ruszam dalej objeżdżać leśne ścieżki. Czerwonym rowerowym szlakiem mijam osiedle ( gdzie testuje podpatrzone na Dynio-wym blogu kamienne stojaki rowerowe :)) i docieram do budowanej autostrady A1. Prace przy wiaduktach i tunelu już mocno zaawansowane. Mi jednak nie uśmiecha się brudzić wypolerowanego napędu i całego roweru budowlanym błotem, więc zawracam i daję się ponieść nieznanym leśnym ścieżkom.

Ścieżka przyrodnicza jesienią :) © Goofy601


Coś tu kiedyś było, ale natura zabrała z powrotem ;) © Goofy601


Tu w prawo, tu w lewo, i tak nie wiem gdzie jadę ale ładnie wygląda wiec tu skręcę... :P Na tej zasadzie kontynuuję wycieczkę z nadzieją, że trafię na coś ciekawego. I nie mylę się – całkiem przypadkiem dojeżdżam nad staw w Miechowicach/Karbiu ( nie wiem dokładnie czyj on jest ;) ) Niskie jesienne słońce odbija się w sfalowanej wiatrem wodzie dając niesamowite efekty świetlne. Stoję i patrzę, patrzę, patrzę... :D Miejsce ma na prawdę spory urok. Co z tego że z jednej strony hałda podchodzi do wody a na horyzoncie kominy – jest po prostu pięknie :)

Rower - tryb boski ;) © Goofy601


Wędkarze na tle Śląskiego krajobrazu. © Goofy601


Bytomska panorama - Szombierki,Bobrek © Goofy601


Słońce nad Miechowicami :) © Goofy601


Jadę wzdłuż brzegu ile się da, a słońce jest coraz niżej i niżej. Posiedziałbym jeszcze trochę, ale czas się zbierać do domu, bo światełek nie wziąłem. Eh to roztargnienie. Powrót przez Karb, Miechowice i Helenkę.

W sumie jak tak pomyślę to wcale nie wyszło „za późno”. Dzisiejsza wycieczka była „w samą porę” i „we właściwym czasie” ;)

Roitnica-las-Miechowice-las-Karb-Miechowice-Stolarzowice-Helenka-Rokitnica.
Kategoria 25 - 50km, Odkrywczo


Dane wyjazdu:
49.40 km 1.40 km teren
03:13 h 15.36 km/h:
Maks. pr.:39.00 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy:578 m

20 Gliwicka Masa Krytyczna + nocna jazda :)

Piątek, 5 listopada 2010 · dodano: 07.11.2010 | Komentarze 4

Piękny listopadowy wieczór :) Właśnie, dość nietypowe zjawisko o tej porze roku. Doskonała okazja by wybrać się na Masę do Gliwic. Pierwszy raz jadę w tą stronę po ciemku. Zaopatrzony w dobre światło jadę standardowo przez Leśną. Trochę obawiam się ciemności na polach, ale o dziwo tempo wyszło jak za dnia ;)

Na pl. Krakowskim całkiem sporo rowerzystów (ok 70 szt.). To pewnie też zasługa pogody. Wyśmienicie się dziś jeździ. Pogawędki ze znajomym, poznawanie nieznajomych i tak pomału czas się zbierać do wyjazdu. W roli pilota tym razem wystąpił elegancki składak-tandem w barwach Masy.

Jedziemy dość żwawym tempem ulicami miasta. Jazdę umila Audiobiker serwując dynamiczny podkład muzyczny. Jest głośno i świetlnie. Kamizelki, odblaski i wszelkiej maści lampki czynią kolumnę na prawdę widoczną i dobrze :) Przechodnie pozdrawiają, machają, a kierowcy nie denerwują się zbytnio. Chyba się już przyzwyczaili ;) Nawet jeden kierowca autobusu droczył się z nami dojeżdżając zderzakiem na centymetry do tylnego koła ;P

Trasa jest tym razem nieco skrócona, więc szybciej lądujemy z powrotem na pl. Krakowskim. Tu pamiątkowe zdjęcie i... ciąg dalszy imprezy – tradycyjne ognisko pomasowe. W tym roku tak się złożyło, że nie byłem jeszcze na żadnym. Najwyższy czas nadrobić zaległości. Sporą kolumną jedziemy się integrować na stadion XXlecia. Szybka organizacja ogniska. Widać, że rowerowa ekipa ogniskowa zna swój fach, bo już po kilku minutach jest na czym upiec kiełbaskę :) Atmosfera przednia. Mimo, że już noc to nadal jest cieplutko. (ok 14’C).

Do domu zabieram się z Zabrzańską ekipą. Do domu to trochę dużo powiedziane ;) Robimy mały tour po Zabrzu odprowadzając kolejnych masowiczów. Do centrum jedziemy dosyć mocnym tempem. Pierwszy odłącza się Nax. ( ma chłopak zdrowie – kolana popsute a jeździ jak szatan :P ), potem odprowadzamy kolejnych, aż zostaje nas czterech. Przez zakamarki Mikulczyc docieramy do przejazdu kolejowego. W oddali dostrzegamy światła pociągu. Zatrzymujemy się więc by go sfocić jak będzie przejeżdżał. Po dłuższym oczekiwaniu okazało się że pociąg stoi i nie ma dziś zamiaru pozować ;)

W Rokitnicy jakoś nie chce się jeszcze jechać do domu. Najpierw gonimy kombajn w górę ulicy Krakowskiej, wstępujemy do żabki po napoje a potem pada pomysł by zobaczyć stalowe domy ( i pokazać je koledze który mieszka zaraz obok nich :P ). Potem jeszcze postój pod latarnią i dłuuga rozmowa o wszystkim ;) Dopiero po 23 stwierdzamy że już pora i każdy jedzie w swoją stronę :)

Naprawdę sympatyczny wieczór rowerowy. Zupełnie jak nie w listopadzie :P

Masowy składaczek :) © Goofy601


Poziomka :) © Goofy601


GMK Przejazd pod Forum © Goofy601


Wjeżdżamy na Piwną © Goofy601


u. Zwycięstwa © Goofy601


Ognicho na stadionie XX lecia :) © Goofy601Rokitnica-Mikulczyce-Szałsza-Żerniki-Gliwice-masa-ognicho-Sośnica-Zabrze Centrum-Kopernik-Mikulczyce-Rokitnica

Dane wyjazdu:
40.40 km 12.00 km teren
02:23 h 16.95 km/h:
Maks. pr.:38.00 km/h
Temperatura:16.0
Podjazdy:319 m

Słonecznie listopadowo ;)

Wtorek, 2 listopada 2010 · dodano: 02.11.2010 | Komentarze 2

Dziś właściwie miałem nigdzie nie jechać, bo wczoraj cały wieczór męczył mnie kaszel. Poranne słońce przekonało mnie jednak, że wypadałoby się ruszyć. Na zachętę wybrałem się do Tarnowskich Gór do sklepu i pozałatwiać parę spraw.

Na rynku w Tarnowskich Górach © Goofy601


Uwinąłem się szybko i miałem zamiar wracać, ale tak mnie poniosło jakoś w kierunku Nakła.
Tam obejrzałem sobie kościół oraz grobowiec rodzinny Donnersmarcków.

Neogotycki kościół w Nakle Śląskim © Goofy601


Zdobienia nad wejściem. © Goofy601


Grobowiec Donnersmarcków © Goofy601


Herb rodowy. © Goofy601


Potem poniosło mnie do pałacowego parku. W samym pałacu trwa jakiś remont, więc zdjęcia można robić tylko przez siatkę.

Pałac w Nakle Ślaskim ( w remoncie ) © Goofy601


Wieża pałacowa. © Goofy601


Jesienny park w Nakle © Goofy601


Kręcąc się po zasypanych liśćmi alejkach, na jednym z drzew trafiłam na oznaczenia czarnego szlaku pieszego. Ciekawe gdzie prowadzi? :) Spokojnymi uliczkami jadę za czarnym oznakowaniem. Jest pięknie – słoneczko grzeje lekki wiatr w plecy. Nagle zakręt w prawo na szuterek i... nie no, to chyba jakiś żart :P

Zapraszamy na kładkę ;) © Goofy601


Sugestię szlaku, by z rowerem wdrapać się na tę wątłą kładkę kwituję uśmiechem. Rower na plecy i pokonuję torowisko dołem. Instynkt tropiciela wziął górę – idę dalej. Mijam opuszczone budynki kolejowe – teren działań paintball’istów. Wszędzie pełno tłuczonego szkła. Co oni do siebie flaszkami rzucają czy jak? :/ Kawałek dalej szlak się kończy. W krzaczorach. Cóż, gdzieś trzeba dalej jechać. Na mapie czarnego nie ma wcale, ale za to wkrótce odnajduję czerwony :) Drogą z betonowych płyt jedzie się nawet komfortowo.

Po prawej mijam coś, co wygląda na mini obóz koncentracyjny – spora woliera ale... pod napięciem. W środku chyba hodowla pawi. Nie wiem bo nie odważyłem się wkroczyć na teren ;)

Woliera pod napięciem © Goofy601


Resztki wiaduktu © Goofy601


Jadę dalej przez Orzech, Radzionków i Stroszek, gdzie robię sobie przerwę śniadaniową przy wejściu do Segietu. Te liście wyglądają bardzo zachęcająco ;) Ruszam więc zielonym szlakiem rowerowym przez Segiet po liściastym dywaniku. Jaki tu spokój. No i te widoki. Nawet nie wiem kiedy dopada mnie zaduma. Coś w tym jest co pisali Kajman i djk71, że w lesie najlepiej się myśli… :)

Liściasta rynna ;) © Goofy601


Segiet w listopadzie :) © Goofy601


By nie przerywać tego stanu odbijam w lewo, by po chwili znaleźć się na kolejnej fajnej ścieżce. Ta jest prawie jak autostrada – równa i szeroka, oznaczona czerwonymi znakami. Przy drodze staw, a w stawie kaczuchy. Nic sobie nie robią z mojej obecności i kontynuują konsumpcję czegoś zapewne bardzo apetycznego, bo mlaskanie słychać bardzo wyraźnie :P

Kaczucha :P © Goofy601


Tym samym przypomniały mi, że wypadałoby już wracać na jakiś obiad ;) W drodze do domu zataczam jeszcze sporą pętlę zielonym szlakiem i ląduję w Stolarzowicach. Teraz już tylko równy asfalt. Przy drodze zauważyłem porzucony samochód. A może ktoś tylko na chwilę zaparkował? ;)

Hmm... komuś przeszkadzało :/ © Goofy601


Rokitnica-Helenka-Stolarzowice-Repty-Tarnowskie Góry-Nakła Śląskie-Orzech-Radzionków-Stroszek-Segiet-las-Stolarzowice-Helenka-Rokitnica
Kategoria 25 - 50km, Odkrywczo